Klozetin Su Kaçırması Neden Olur?

0 6

Klozetin su kaçırması farklı nedenlere bağlı olarak görülebilir. Günümüzde çoğu yerde alaturka tuvaletler yerine tercih edilen klozetler, yapı itibariyle de bu modellerden farklılık taşır. Klozetin zeminden su kaçırması için birkaç sebep bulunmaktadır. Bu nedenler;

  • Klozet taşının yerine tam oturmamış olması,
  • Klozet taşının montaj vidasının sıkılmamış olması,
  • Klozette tıkanıklık meydana gelmesi gibi sebeplerdir.

Klozet dibinden su kaçırıyorsa bu durumda klozet taşının yerine tam oturmama sorunu görünür. Klozet taşı yerine tam oturmadığı durumda klozet taşı altında bulunan pimaş borusunun bir kısmı boşlukta kalacaktır. Boşluk sebebiyle ise klozet her kullanıldığında suyun bir kısmı da pimaş borusuna giriş sağlamadığı için klozetin dip kısmına dökülerek kenarlardan taşma yaşar.

Bu durumda sorunun çözümü için klozet taşının dökülmesi gerekir. Klozet taşı sökülerek yerine tam olarak oturtulmalıdır.

Bir diğer sorun ise klozet tıkanıklığından kaynaklanabilir. Tıkanıklık olduğunda klozetin zeminden su gelmesine kıyasla daha çok klozet taşmaları şeklinde kendisini gösterir. Bu durumun giderilmesi için tıkanıklığın mutlaka açılması gerekir. Tıkanıklık yakın noktada bulunuyorsa el yardımı ile açılabilir. Ayrıca klozete zarar gelmemesi için tıkanıklık açıcı kimyasallar asla kullanılmamalıdır. Ancak daha derin noktadaysa bu durumda profesyonel destek alınması gerekir. Manisa su tesisatçısı yardımı ile birlikte kırma, dökme veya benzeri durumlardan olmadan tıkanıklığı hızlı şekilde giderebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99