Çamaşır Makinesi Gideri Neden Tıkanır?

0 8

Çamaşır makinesi gideri tıkanması makine içerisindeki suyun yavaş boşalmasına neden olabilir. Ya da su kaçaklarının gözlemlenmesi de çamaşır makinesinin tıkandığını gösteren belirtilerden biridir. Bu gibi durumlarda çamaşır makinesinin gider kısmında biriken atıkların temizlenmesi gerekir. Böylece gider borusu tamamen açılabilir. Çamaşır makinelerde gözlemlenen sorunlar da ortadan kalkmış olur.

Öncelikle gider borusunun nerede olduğuna bakılmalıdır. Makinenin özelliğine göre gider borusunun yeri de farklı bölmelere yerleşmiş olabilir. Tıkanmış olan gideri açmak için makinenin su sızdırması ya da su kaçırması gerekir.

Çamaşır Makinesinin Giderinin Tıkanma Nedenleri

Çamaşır makinesi gider açma işlemlerinin yapılabilmesi için makinenin içeriği kontrol edilmelidir. Eğer sorun giderin tıkanması yüzündense gider açmak için işlemlere başlatılmalıdır. Fakat sorun başka bir durumdan kaynaklandıysa o zaman makinede başka bir sorun aranmalıdır.

Çamaşır makinesinin giderinin tıkanma sebepleri şu şekilde sıralanır;

  • Su boşaltma pompasının bulunduğu alana katı bir cisim kaçarsa,
  • Pis suyu boşaltan borunun saç ya da kumaş gibi malzemeler sonucunda tıkanırsa,
  • Pompa motoruna makinenin bozulması sonucunda elektik ulaşamazsa,
  • Çamaşır makinelerinin bazılarında elektronik devrelerinin yanma sorunları,
  • Gider hortumu sıkışırsa suyun akmaması gözlemlenir,
  • Çamaşır makinesinin iç kısmındaki pompa motorunda herhangi bir arıza oluştuysa eğer gider borusu tıkanabilir.

Manisa su tesisatçısı gider borusunun neden tıkandığını tespit eder. Bu anlamda gider borusunda görülen arızalanmalar için hemen onarım işlemlerine başlatır. Aynı zamanda yeniden tıkanma oluşmaması için de gerekli tamir işlemlerini yapar.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99