Manisa Kombi Bakımı

0 0

Manisa kombi bakım özelinde gelişen yaşam şartları ve teknoloji ile beraber doğalgaz hayatımıza hızlı bir şekilde girmiştir. Bu nedenle kombiler yaşam alanlarının ve yaşamımızın vaz geçilmez parçaları arasına girmiştir. Bu neden ile kombi bakımının her yıl düzenli bir şekilde yapılması son derece önemlidir.

Kombi bakımları zamanında yapılmadığı ya da hiç yapılmadığı takdirde, kombinin verimliliği düşmekte ve çok sık arıza çıkarmaktadır. Ayrıca doğal tüketimini de oldukça artırmaktadır. En önemlisi de güvenlik tehlike riski artmaktadır. Manisa kombi bakım servisi ile bu ve daha birçok problemlerin önüne geçilebilmekte ve kombilerin daha uzun ömürlü olması sağlanmaktadır.

Manisa Kombi Bakımı Yapılmaz İse Ne Olur?

Kombiler günümüzde yaşam alanların kalbi durumundadır. Gerekli bakımları yapmak kombiden önce yaşam alanının kalitesini artıracaktır. Manisa kombi bakımı yapılmadığı takdirde doğalgaz faturaları daha yüksek gelmekte ve kombi çok sık arıza çıkarmaktadır. Bazı arızalar oldukça da maliyetli olabilmektedir. Bunların yanı sıra özellikle kış aylarında bakım yapılmayan kombi yeterli performansı gösteremeyeceğinden ısınma problemleri ile karşı karşıya kalınır. İnsan hayatına olumsuz olacak riskler artar.

Manisa Kombi Bakımı Neden Önemlidir?

Her şeyden önce düzenli olarak bakımı yapılan kombiler çok daha uzun ömürlü olmaktadır. Özellikle kış ayına girmeden hemen önce yapılan bakımlar neticesinde faturalar bir miktar daha düşük gelecek ve kombiden istenilen oranda performans alınacaktır. Kombi bakımı oldukça basit gibi görünebilir. Ancak Manisa kombi bakım uzman personeli tarafından işlemlerin yapılması güvenlik ve verimlilik açısından son derece önemlidir.

Manisa Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi bakımı için yapılması gereken işlemler şu şekildedir;

 • Manisa kombi bakım teknisyenleri öncelikle sıcak suyun durumunu ve kombinin yanma performansını test ederler.
 • Kombiden herhangi bir su sızma durumunun olup olmadığı kontrol edilir.
 • Kombi içi toz temizliği yapılır.
 • Baca fanı bağlantı kontrolü temizliği ve varsa filtre değişikliği yapılır.
 • Kombinin elektrik bağlantıları kontrol edilir.
 • Kombi içerisinde yer alan su boşaltılır ve valfler ile brülör kontrolleri gerçekleştirilir.
 • Kombinin yanma haznesi kontrol edilir. Gerekli olan temizleme işlemi uygulanır.
 • Tüm vana sistemleri kontrol edilir ve gerekli bakım ve temizlik işlemleri gerçekleştirilir.
 • Gaz ayarları gözden geçirilir ihtiyaç duyulan düzenleme var ise uygulanır.
 • Kombide bir arıza mevcut ise kullanıcıya bilgi verilir.
 • Parça değişimi yapılması gereken durumlarda kullanıcıya işlem ve maliyet hakkında bilgi verilir ve kullanıcı onayı alındıktan sonra gerekli olan tüm işlemler gerçekleştirilir.
 • Kombi kalorifer filtresi de dahil olma üzere tüm filtreler sökülerek temizlikleri yapılır ve tekrar monte edilir.
 • Kombi suyu konulur ve basınç seviyesi kontrolleri yapılır.

Kombi Bakımı Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kombi bakımı yapacak olan kişinin yetki belgesine sahip olması gerekmektedir. Bakımı yapacak olan teknisyen, bakım öncesi tüm aşamalar hakkında kullanıcıyı bilgilendirmelidir. Kombinin ısıtma sistemi ile beraber kombi sıcak su kontrolü yapılmalıdır. Kombi için hayati önemde olan aksamlar mutlaka kontrol edilmelidir.

Manisa kombi bakım teknisyenlerimiz yetki belgeli ve alanında uzman arkadaşlarımızdan oluşmaktadır. Gerekli bili ve tecrübeye sahip olan arkadaşlarımız bakım ve onarım çalışmalarında kullanıcı ile sürekli iletişim halindedir.

Kombi Arıza Nedenleri Nelerdir?

Kombi arızaları farklı nedenlere dayanabilmektedir. Başlıcaları şunlardır; Kullanıcı hatası; kombi hakkında yeterli bilgiye sahip olmak son derece önemlidir. Özellikle kullanıcının kombi kullanım kılavuzunu okuması ve cihaz hakkında bilgi sahibi olması olası hataların önüne geçecektir. Kurulum hatası; kombinin hatalı kurulumu, kalitesiz malzeme kullanımı, tesisatta oluşan kaçaklar ve tesisatta kullanılan boruların çaplarının ufak olması kurulum hataları içerisinde yer almaktadır.

Gaz kontrolü; gaz vanasının kapalı olması ya da sistemde gaz olmaması kombinin çalışmasını engelleyecektir. Elektrik kesintisi ve voltaj değişimleri; ani elektrik kesintileri ve gelmesi, voltaj değişimleri kombiye zarar verebilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99