Manisa Petek Temizleme

0 4

Kombi ve peteklerde istenilen verimin alına bilmesi için düzenli olarak Manisa petek temizleme işlemi gerçekleştirilmelidir. Isının dağıtım merkezi olan kombi; ısınmanın ve sıcak su temininin vazgeçilmez cihazıdır. Kombilerin verimliliğini artırmak için kombinin bakımının sürekli ve düzenli bir şekilde yapılması, peteklerinin de temizliğinin yapılıp petek suyunun saf olması gerekmektedir. Yaşam alanlarının ısınması, kombi ve petekler arasında ki sıcak suyun sürekli olarak devridaim edilmesi ile gerçekleştirilir.

Isınma sistemi içerisindeki çamurlaşmış haldeki su, çeşitli tortular ve ısıtma sistemi içerisindeki diğer maddeler petek ve kombi verimliliğini düşürmekte ve yeterli şekilde ısınma elde edilememektedir. Bu neden ile petek temizliği son derece önemlidir. Özellikle peteklerin alt kısımlarında biriken tortu ve çeşitli maddeler suyun hareketini engellemekte ve ısı kaybına neden olmaktadır. Ayrıca kombiyi zorlamakta ve doğalgaz enerji kullanımını artırmaktadır. Petek temizliği de kombi bakımı gibi düzenli ve sürekli olarak her yıl yapılmalıdır.

Manisa Petek Temizleme Hakkında Bilgiler

Petek temizliği hakkında bilinmesi gereken bazı önemli noktalar yer almaktadır. Bunlar şu şekildedir.

·   Petek temizliği uzmanlar tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Merdiven altı diye tabir edilen firma ya da kişilerden uzak durulması gerekmektedir. Yapılan temizlik işlemi sonrası işlemin faturası alınmalıdır. Radyatör üzerinde yer alan vanaların ayarlarının da yapılması gerekir. Manisa petek temizleme alanında uzman teknisyenleri ve en son teknolojik temizleme ürünleri ile yasal olarak hizmet sunmaktadır.

·         Peteklerin ve radyatörlerin temizliğinde makine ve kimyasal kullanımı hem temizliğin çok daha iyi olmasına hem de işlemin çok daha pratik olmasına neden olmaktadır. Bu yöntem ile radyatörler sökülmez ve ortam kirlenmez.

·         Kombinin altında yer alan tesisat borusu üzerinde bulunan filtrenin düzenli olarak temizlenmesi de tortuların oluşumunun önüne geçilebilmektedir. Ayrıca kombi baca filtresi de temizlenmelidir. Manisa petek temizleme tarafından yapılan bu işlemler neticesinde peteklerin ve kombinin verimliliği önemli derecede artmaktadır.

Petek Temizleme İşleminde Firma Seçimi

Petek temizleme son derece önemli bir konudur ve kuş aylarında yaşam alanlarının ısınmasına direkt etki etmektedir. Bu neden ile seçilecek olan firma son derece önemlidir. Manisa petek temizleme olarak güvenilir ve işinin ehli alanında uzman teknisyenlerimiz ile en son teknolojik temizleme ürünleri ve cihazlarını kullanarak petek temizliği hizmeti veriyoruz. Yaşam alanlarına hiçbir zarar vermeden en önemlisi de müşterilerimizin zamanını çalmadan makineli ve kimyasallı temizleme işlemi gerçekleştirerek son derece etkileyici ve hızlı sonuçlar elde etmekteyiz.

Aynı zamanda pratik olması da ortama zarar verilmeden işlemin yapılmasını sağlamaktadır. Alanında uzman ve işinde son derece profesyonel olan teknisyenlerimiz petek temizliği işlemi bitirildikten sonra peteklerin ve radyatörlerin gerekli olan ayarlamalarını da yaparak işlemlerini sonlandırırlar.

Manisa Petek Temizleme Kullanılan Kimyasallar

Petek temizleme işleminde kullanılan kimyasalların insan sağlığına olası olumsuz etkileri hakkında birçok soru ile karşılaşmaktayız. Manisa petek temizle oldukça uzun bir süredir sektör içerisinde yer almaktadır ve gerekli bilgi ve tecrübeye sahiptir. Petek temizleme işleminde kullanmış olduğumuz kimyasallar T.S.E belgeli ve patentli ürünlerden oluşmaktadır. Ayrıca kullanılan kimyasal su ile karıştırılarak sisteme verilmektedir. Firmamız kimyasallı temizleme işlemi bittikten sonra dahi sisteme temiz su vererek kimyasalında ısınma sisteminden çıkarılmasını sağlamaktadır.

Ayrıca dileyen müşterilerimize koruyucu ve korozyon önleyici ürün tesisat içerisinde bırakarak işlemi neticelendirmekteyiz.  Petek temizliğinin en önemli avantajlarından bir diğeri ise doğalgaz faturalarına olan yansımasıdır. Petek temizleme işleminden sonra faturalarda ciddi oranda düşüş yaşanmaktadır. Özellikle kış aylarına girmeden hemen önce petek temizleme işleminin yapılması son derece sağlıklı olacaktır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99