Bina Temelinden Su Çıkıyorsa Ne Yapmalı?

0 18

Bina temelinden su çıkması binanın kullanımını olumsuz etkileyecektir. Bu durumun temel sebebi olarak ana gider hattının bakımsız kalması gösterilmektedir. Bunun için de ana gider hatlarının kontrolü sağlanmalıdır ve müdahale profesyonel şekilde yapılmalıdır.

Temelden Su Çıktığında Ne Yapılır?

Çok katlı binalarda özel logar kuyuları bulunmaktadır. Fakat lağım borularının ve kanalizasyon kuyuları için bakımlar genelde yapılmamaktadır. Bu durumda da sistemde arızalar meydana gelip bina temelinden su çıkmaktadır. Binaların özellikle ana gider hattı tıkandığında doğrudan bu durumdan bodrum katı etkilenmektedir. Logar kuyusu tıkandığında binanın gider hattının kullanıma bağlı olarak da basınç meydana gelmektedir. Basıncın etkisiyle de en yakın nokta olan bodrum kata kirli su çıkışı meydana gelir. Tuvalet yüzünden bodrum katına su geliyorsa bu durumda binanın ana gider hattında tıkanma oluşmuştur.

Bodrum katları yerin altında olan katlar olduğu için doğrudan toprak ile temas etmesinden dolayı yağmurdan kaynaklı olarak da birikinti meydana gelebilir. Yağışın çok olduğu bölgelerde bu durum çok daha kendisini belli edebilir.

Bu durumda profesyonel tesisat çözümleri yardımcı olacaktır. Manisa su tesisatçısı olarak bina temelinden su çıkması durumunda hızlı ve uygun fiyatlı çözümler sunuyoruz. Su çıkışının neden kaynaklandığına dair öncelikle yapılan incelemeler, sonrasında atılacak adımları da belirliyor. Bu sayede de gelişmiş cihazların yardımı ile bina temelindeki su çıkışını engelleyebiliyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99