Banyodan Gelen Lağım Kokusu Önleme

0 15

Banyodan gelen lağım kokusu arttıkça, bir süre sonra çok yoğun gelmeye başlayınca ev sakinlerini rahatsız etmeye başlar. Sadece kokunun oluştuğu odada da değil tüm eve bile bu koku dağılabilir.

Lağım Kokusu Neden Olur?

Lağım kokusu giderme için işlem yapan kişiler ilk olarak neden lağım kokusunun olduğunu bilmelidir. Çünkü lağım kokusunun oluşumu engellenirse daha sonradan bu kokuyu gidermeye gerek kalmayacaktır. Lağım kokusu oluşumunda boruların türü önemlidir. Dirsekli boru, es boru ya da deve boynu gibi borular kullanılmadığı zaman zamanla lağım kokusu oluşabilir. Özellikle atık su giderlerinde dirsekli boru kullanmak kokuyu giderir.

Banyodaki süzgeçler eskidiğinde, çatladığında, temizlenmediğinde ya da hiç kullanılmadığında koku oluşabilir. Zemin uzun süre yıkanmadığı zaman lağım kokusu olabilir. Çok fazla kimyasal çamaşır suyu kullanmak da yer süzgeçlerini tahrip eder ve lağım kokusu oluşabilir.

Lağım Kokusu Nasıl Giderilir?

Manisa su tesisatçısı lağım kokularının sebep olduğu boruları değiştirerek ve profesyonel bir temizlik yaparak lağım kokusunu gidermektedir. Boruların iyi monte edilmemesi de lağım kokularına sebep olduğu için buraların tesisatı detaylı bir şekilde yapılmalıdır. Oluşan boşluklara silikonla kaplamak da lağım kokusunu engelleyebilir.

Lağım kokusunu gidermek için iyi bir tadilattan geçmesi şarttır. Belli bölgelerde oluşan tahripler sonucunda ortalığa lağım kokusu yayılır. İyi malzemeler kullanmak, işçiliğin en iyi şekilde yapılması ve lağım kokusunun geldiği yeri tespit etmek ve düzeltmek kokuyu tamamen ortadan kaldıracaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99