Balkon Gideri Tıkandığında Ne Yapmalı?

0 16

Balkon gideri tıkanması özellikle evlerde sık rastlanan tesisat sorunlarının başında geliyor. Balkon giderleri temel olarak düz ve kesintisiz şekilde yapılmış olsalar da pek çok nedenden ötürü tıkanabilmektedir.

Balkon Gideri Neden Tıkanır?

Balkon gideri tıkanıklığı farklı nedenlerden ötürü olabilmektedir. Doğa olaylarından kaynaklı olarak kuşların gidere yuva alması sık karşılaşılan sorunların başında gelmektedir. Ancak böyle bir durumun gerçekleşmesi için balkon giderinin uzun süre kullanılmamış olması gerekmektedir. Genelde nadir olarak kullanılan yazlıkların balkonunda yuvadan kaynaklı olarak balkon tıkanıklığına denk gelinir.

Balkon tıkanıklığı sebepleri arasında bir diğer etmen boru içinde yosun meydana gelmesidir. Bu durum yine az kullanılan balkonlarda meydana gelmektedir. Aynı zamanda günümüz binaların çoğunda çatı gideri balkon giderine bağlı olduğundan yosunlaşma oluşumu çok olanaklı olmamaktadır.

En büyük etmen çatı giderinde toz, toprak, hayvan pisliği ve yaprak gibi etmenlerin balkon giderine ulaşmasıdır. Bu yüzden balkon gideri ana tahliye borusundan kaynaklı olarak tıkanacak ve suyu balkonun içine verecektir. Ayrıca çok katlı binalarda alt kat veya üst kattan kaynaklı olarak da balkon tıkanıklığı meydana gelebilir.

Her durumda da balkon tıkanıklığını gidermek için Manisa su tesisatçısı yardımı alabilirsiniz. Profesyonel hizmet anlayışı ile yapılacak olan inceleme sonrasında tıkanıklığa sebep olan durum net olarak fark edilecek ve tıkanıklık giderilerek balkon gideri tekrar aktif hale getirilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99