Pimaş Boru Nedir, Neden Tıkanır?

0 5

Pimaş boru atık su alanında önemli yapı malzemeleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Genel olarak PVC olarak tanımlanan malzemeler ile üretime girmektedir. Dayanıklı ve uzun dönenler boyunca kullanımı yapılmaktadır. Atık suları kanalizasyon sistemine göndermede kullanılır. Mutlaka kullanımının yapılması gereken ürünlerdir. Her daire ve iç yerinde mutfak ve banyolarda atık su oluşan alanlarda bu yapı malzemesi kullanılmaktadır. Birçok durumda farklı sorunlar da oluşmaktadır. Pimaş boruda yer alan yıkanma nedenleri arasında borunun içinde biriken kitler ve artışlar bu tür tıkanmalar neden olmaktadır. Sağlıklı bir kullanım alanının oluşturulması için tesisatın belirli zamanlarda çok sık olmamak koşulu ile temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.

Pimaş Borularda Tıkanıkları Müdahale Etmede Kullanılan Malzemeler

Pimaş tıkanıklık açma için ilk olarak borunun içine bir cihaz gönderimi yapılır ve tıkanıklık oluşan alanın keşfi sağlanır. Cihaz tarafından kontrol yapılmadan direkt olarak sorun kaynaklı çalışmak bazı durumlarda yanlış müdahale şekline neden olmaktadır. Tıkanıklık çözümü için tesisatçı tarafından malzemeler kullanılmaktadır. Cihaz yardımı ile de tıkanan bölgede sorun giderilecek müşteri için en uygun ve temiz kullanım özelliği oluşturulur.

Pimaş açma genel soruları arasında tıkanma nedenleri sıklıkla araştırılmaktadır. Pimaş borular sık kullanım kaynaklı olarak bilinen tıkanma sorunları görülen ürünlerdir. Dayanıklı ve sağlam yapıda üretilir. Tıkanıklığı aşırı derece boruya zarar verecek şekilde olması yıkanma işlemine ihtiyaç duyulmasını sağlamaktadır. Basınçlı su yardımı ile tıkanan boru yıkanarak içinde kalıntı ve atık madde kalmayacak şekilde temizlenir. Pimaş karda açma sonrasında dikkatli kullanımın yapılması tekrar aynı sorunun oluşmaması için önemlidir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99