Banyolar ve Duşlar Su Faturanızı ve Tesisatınızı Nasıl Etkiler?

0 2

Banyonuzun, evinizde çalışır durumda kalması gereken önemli bir alanıdır.  Banyolar, bazılarında sadece duş ve tuvalet bulunan, yarım banyo olarak bilinen, bazılarında duş veya küvet, bazılarında ise her ikisini içeren farklı konfigürasyonlara sahip olabilir. Banyo veya duş almanın sıhhi tesisat sağlığınızı veya su faturanızı etkileyip etkilemediğini merak etmiş olabilirsiniz.

Banyolar ve Duşlar – Su Faturam İçin Hangisi Daha İyi?

Ne kadar az su kullanırsanız, su faturanız o kadar az olur. Banyo ve duş tartışmasında duşlar kazanır. Düşük akışlı bir duş başlığı dakikada yaklaşık beş litre su kullanır ve standart bir duş başlığı dakikada yaklaşık 6 litre su kullanır. On dakikalık bir duş alırsanız, her iki duş başlığıyla da banyodan daha azını kullanırsınız.

Banyolar ve Duşlar – Sıhhi Tesisat İçin Hangisi Daha İyi?

Duşlar su faturanız için daha iyi olsa da, tesisatınız için de daha mı iyi? Banyo veya duşun tesisatınız için daha iyi olduğuna dair herhangi bir kanıt yok gibi görünüyor. Akılda tutulması gereken en önemli şey, banyoda veya duşta tesisatınıza zarar verebilecek kötü alışkanlıklar geliştirmemenizin önemli olmasıdır. Örneğin, borularınızda birikebilecek çok sayıda yağlı banyo ürünü kullanmaktan kaçının. Ek olarak, gidere çok fazla saç dökülmesine izin vermek kesinlikle tıkanmalara neden olacaktır. Tıkanan saçları temizlemek için bir giderden temizlemek zorunda kaldıysanız, dikkatli olmazsanız orada ne kadarının birikeceğini bilirsiniz. Hırdavatçıdan satın alınan basit bir plastik aletle saçları düzenli olarak temizlemek sizi olası tıkanmalardan kurtarabilir.

Daha kapsamlı sorunlar için ise Manisa tesisatçı ile iletişime geçebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99