Lavabonun Altı Sızdırıyorsa Yapılması Gerekenler

0 2

Sadece boru kaçaklarını onararak su faturalarınızda %10’a varan tasarruf sağlayabilirsiniz. Banyo veya mutfak zemininde su sızıntısı patlak bir borunun göstergesi olabilir. Hızlı hareket etmezseniz su faturanız yükselir ve zemin zarar görür. Profesyonel bir tesisatçı çağırabilir veya onarımları kendiniz yapabilirsiniz. Ancak her zaman profesyonel tesisatçı desteği almaya dikkat etmelisiniz.

Kaynağı Tanımlayın

Sızıntı noktasının nerede olduğunu bilmeniz gerekir. Çoğu durumda, su tahliye tertibatından, hortum bağlantısından ve kapatma vanalarından sızacaktır. Herhangi bir sızıntı olup olmadığını görmek için tüm bu yerleri kontrol etmeniz gerekecek.

Evye dolabının altından su sızıp sızmadığını anlamak için bir el feneri kullanabilirsiniz. Mutfak eviye gider borusunun bağlantıda sızdırdığını fark ederseniz sızıntıyı bulabilirsiniz. Musluk bağlantılarından birinde tekrar görünüp görünmediğini görmek için lavabo giderine biraz su da koyabilirsiniz.

Sızıntıyı Durdurun

Sızıntının kaynağını belirledikten sonra, sorunu anında çözmek için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Musluk bağlantılarını sıkmak için pense kullanmak su sızıntısını durdurabilir. Bunu yapmadan önce vanayı kapatmanız ve musluk bağlantısını sökmeniz gerekebilir.

Bir başka olası su sızıntısı kaynağı da kapatma vanalarıdır. Bu durumda en mantıklı hareket yeni valf almaktır. Ancak yeni vanaları takmadan önce mutfaktaki su vanalarının bağlantısını kesmeniz gerekir.

Ayrıca lavabonun altındaki metal borunun sızdırıp sızdırmadığını da kontrol etmelisiniz. Valfiniz lehimliyse değiştirmek kolay olmayabilir. Bu, profesyonel bir tesisatçının evinize gelmesini ve vanayı kendisinin değiştirmesini gerektirebilir. Bunun için Manisa Tesisatçı ile iletişime geçebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99