Çamaşır Makinesi Gideri Tıkanmaması İçin Yapılacaklar

0 1

Çamaşır makinesi gideri tıkanması, makinanın çalıştırıldıktan sonra kirli suyun gider borusundan geçmemesi sonucunda bulunduğu ortamdan dışarı akmasıyla gözlemlenir. Tüm kirli ve deterjanlı su hem odayı dolduracaktır hem de makinenin elektroniğini bozacaktır. Çamaşır makinesinin giderinin tıkanmasında ev sahiplerinin yapacakları pek fazla yol yoktur. Bu konuda profesyonel bir tesisatçıdan yardım almak gerekir. Aksi takdirde çamaşır makinesi yeniden kullanılamayacak hale gelebilir. Bu da ev sahiplerini oldukça mağdur bir konuma getirir. Çamaşır makinesinin tıkanmaması için giysileri yıkama konusunda dikkat edilmesi gereken bazı yöntemler vardır.

Çamaşır Makinesinin Giderinin Tıkanmaması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çamaşır makinesinin giderinin tıkanmaması için, makineye atılacak olan giysilere ve atılırken farklı maddelerin girmemesine dikkat etmek gerekir. Örneğin makineye atılan giysilerin üzerinde saç, kıl gibi çözünemeyen maddeleri ayırmak gerekir. Makineye atılacak olan pantolonların ceplerine bakılmalıdır. Kağıt para, peçete, mendil gibi maddeler ile birlikte atılmamalıdır. Bu maddeler yıkama esnasında parçalanacaktır ve gideri tıkayacaktır. Yün giysiler üzerinde bulunan fazla yün parçaları ayıklanmalıdır. Bunlara dikkat edilmediği takdirde gider tıkanır ve çamaşır makinesini gideri açma işlemlerine başlamak gerekir.

Çamaşır makinelerinin giderini açmak için profesyonel bir ekipten yardım almak oldukça önemlidir. Ekibin kullanacağı ekipmanlar sayesinde kırıp dökmeden tıkanıklık tespit edilir ve tıkanıklık açılır. Manisa tesisatçı gider tıkanmasını açmak için kullandığı kameralı görüntüleme cihazı sayesinde hem detaylı bir temizleme işlemi yapar hem de hiçbir şekilde kırma işlemi yapılmaz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99