Kalorifer Peteği Neden Su Sızdırır?

0 23

Kalorifer petekleri evlerde ve iş yerlerinde bulunan ve boyutları genel olarak alana uygun olarak seçilen ısıtma alanında kullanılan malzemelerdir. Dayanıklı olarak uzun dönemler inde kullanımı yapılmaktadır. Isıtma alanında olması nedeniyle genel olarak kış aylarında ve soğuk havalarda kullanılmaktadır. Peteklerin büyüklükleri ve özellikleri daire içine uygun olarak seçilmektedir. Bir petek kullanımı sırasında kenarından su sızmaya başlamadı durumunda kullanıcı tarafından kontroller yapılmalıdır. Petekte bir çatlak ve kırılma ya da delinme olup olmadığına bakılması gerekir. Herhangi bir yerinde sızıntı bulunmaması sorunun tesisattan kaynaklı olduğunu göstermektedir. Tesisatta yet alam kalorifer sızıntıları da kaloriferden  su gelmesine neden olur. Tesisatçı aranarak kalorifer tesisatının kontrol edilmesi istenmelidir.

Kalorifer Peteklerinde Oluşan Sızıntıları Önleme Aşamaları

Petek temizliği kış aylarında düzenli olarak kullanılan peteklerde oluşan tıkanma ve sızıntı sorunlarının önlenmesi adına kullanılmaktadır. Petek temizlik işlemleri daire iç yapısına ve temizlik yapılacak olan peteklere bağlı olarak belirlenir. Her servis tarafından bu tür işlemlerin yapılmaması gerekmektedir. Yıkama sırasında peteğe zarar vermeden ve patlatma olmadan temiz bir petek oluşturulmalıdır. Tıkanma ve tesisat kaynaklı oluşan sorunların çözüm yolları arasında petek temizlikleri de bulunmaktadır.

Manisa petek temizliği en uygun fiyatlarda ve üstün kalite ile hizmet vermeye devam etmektedir. Petek temizlik işlemleri sırasında genel olarak yıkama için banyoda yer alan petek kullanılır. Yeni binalarda taş ve moloz parçalarının tesisatta kalmadı peteklerde zaman içinde ısınmama ve su sızıntısına neden olacaktır. Manisa tesisatçı tarafından yapılacak olan petek temizlikleri en iyi hizmeti sunarak müşterinin memnun olması amaçlamaktadır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99