Kameralı Kanal Açma Nasıl Yapılıyor?

0 3

Kameralı kanal açma gider borularının tıkanıklık yaşadığı durumda hızlı ve ekonomik çözümdür. Gider borularında tıkanıklık sorunu ile sık karşılaşılır. Gider borularında tıkanıklığın meydana gelmesinin en yaygın sebepleri ise kullanım şekliyle ilgilidir. Özellikle gidere atılan yabancı cisimler gider borularının tıkanması için ilk etmendir. Tıkalı gideri açmak için ev sahipleri tarafından yapılan müdahaleler de tıkanıklığın daha kötü hale gelmesine yol açar. Örneğin lavabo açıcı gibi kimyasallar anlık rahatlama sağlasa bile uzun vadede tesisatın yapısına zarar verir.

Kameralı gider açma yönteminde kameralı cihazlar kullanılır. Öncelikle giderin içine cihaz bırakılır ve ekranından giderin içi de görüntülenir. Yapılan inceleme sonrasında tıkanıklığın nerede ve neden oluştuğu doğru olarak tespit edilir. Tıkanıklığa neden atılan yabancı cisimse bu durumda robotik cihaz ile tıkanıklık kolay şekilde açılır.

Cihazın çalışması sırasında fayans veya tesisat kırma işlemi gerçekleşmez. Bazen lokal olarak sökülen birkaç parça fayansın dışında herhangi bir kırma işlemi yoktur. Bu da hem hızlı müdahale yapmayı sağlar hem de eski yöntemlere göre ekonomik şekilde tıkanıklığı açmayı mümkün hale getirir.

Cihaz çalışırken giderin genel durumu da görüldüğünden olası diğer sorunlar da işlem sırasında tespit edilebilir. Böylece ileride çıkacak olan sorunlar da büyümeden engellenebilir. Manisa su tesisatçısı olarak profesyonel kanal açma işlemlerinde yüksek kalite ve memnuniyet sunuyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99