Evdeki Su Sızıntılarının Olası Nedenleri Nelerdir?

0 2

Su kaçakları sadece su faturanızın yükselmesine neden olmakla kalmaz, aynı zamanda en belirgin sorunu evinize zarar vermesidir. Su kaçağı ne kadar küçük olursa olsun ya su faturanız üzerinden zarar edeceksiniz ya da evinize zarar vermesine razı olacaksınız. Evdeki su sızıntılarının olası nedenleri, sızıntıların nasıl kontrol edileceği, sızıntının giderilmemesinin sonuçları, ne zaman bir tesisatçı çağırmanız gerektiği ve onarım maliyetinin ne kadar olacağı konusundaki detayları inceleyin.

Su Sızıntılarının En Yaygın Nedenleri Nelerdir?

Tıkanmış Giderler

Saç telleri, kir ve kalıntılar giderlerinizin su akışını tıkayabilirken zamanla giderlerinizin patlamasına veya çatlamasına da neden olabilir. Ele alınmayan tıkanıklıklar, giderlerde artan basınç oluşturarak suyun su borularınızı zorlamasına ve hasara yol açmasına neden olabilir.

Tuvalet Sızıntısı

Tüm konut tuvaletlerinin %20 ila %35’i su sızıntısı içerir. Oldukça yaygın olmakla birlikte, fark edilmeden kalabilen bir tuvalet sızıntısının birden çok nedeni vardır. Tuvaletinizin kendi kendine sifon çektiğini duyuyorsanız, hasarlı bir kanatçık veya bir yıkama valfi contası sızıntısından kaynaklanan bir tuvalet sızıntısı var demektir.

Başka bir sorun, tuvaletinizin altındaki contanın hasar görmüş olması olabilir. Tuvaletinizden kokuşmuş bir koku gelmediği sürece bu sızıntı genellikle fark edilmeyebilir. Vidaları ve cıvataları paslanma ve tuvaletin altını çevreleyen küf açısından inceleyin. Gevşek bir tuvalet contanın su sızdırmasına neden olabileceğinden, tuvaletin güvenli bir şekilde monte edildiğinden emin olun.

Bu nedenlerin dışında farklı etmenlere bağlı olarak da su sızıntısı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Manisa tesisatçı ile bu sorunların üstesinden gelmeniz mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99