Duvardan Su Gelmesi Durumunda Ne Yapılmalı?

0 2

Duvardan su gelmesi ev ve işyerlerinde aktif kullanım alanlarında karşılaşılmaması gereken bir durumdur. Su sızıntıları farklı nedenlerden dolayı kaynaklanabilir. Duvardan sızan suyun sebepleri doğru bir şekilde tespit edildikten sonra sürecin çözüme kavuşturulabilmesi için yapılabilecekler ortaya konmalıdır. Duvardan damlayan su sızıntısı duvarın içerisindeki alandan kaynaklanan bir durum olabilmektedir. Duvarın kırılarak bölgesel müdahale uygulanmasına gerek kalmadan profesyonel ve son teknoloji ile geliştirilmiş cihazlar yardımı ile alana müdahale uygulanabilmektedir ve problemin ana kaynağı tespit edilebilmektedir.

Duvarda Su Kaçağı Neden Olur, Nasıl Önlenir?

Duvardan su kaçağı durumu en basit hali ile ev içerisindeki kalorifer ve petek alanlarından kaynaklı olarak meydana gelmektedir. Banyoda yaşanan su sızıntısı duvar bölgesinde geldiği fark ediliyorsa boru bağlantısından kaynaklı bir durum söz konusu olabilir. Bu durumun tespit edilebilmesinde yer yer taban kısmında lekelenmeler ipucu olabilir. Banyo ve tuvalet borularının olduğu hat boyunca kırılma, hasar görme, çürüme gibi bir durum yaşanabilir. Bu da duvara su sızıntısı yaparak kendisini fark ettirecektir. Duvarda oluşan su sızıntıları uzun bir süredir devam ediyorsa bu bölgede kötü bir koku yayılması muhtemel bir durumdur. Ana borulardan kaynaklı olarak bir su sızıntısı duvarda su kaçağına neden olabilir. İleride ciddi bir problem ile karşılaşmamak, duvarda çatlakların oluşmasına ve deprem anında zor durumda kalmanıza neden olmamak için zamanında müdahale edilmesi gerekmektedir. Kullanılan malzemenin ucuzluğu ve kalitesiz oluşu, boru alanlarında tesisatta kullanılan vida veya contaların gevşemesi, su basıncındaki dengesizlik durumu, tesisat borularındaki çürüme, duvarda yaşanan su sızıntılarının nedenleri arasındadır.

Manisa su tesisatçısı duvarda oluşan su sızıntılarını ve kaçaklarını engellemek için bölgeye kırma veya dökme uygulamadan elektronik cihazlarla müdahale edilmektedir. Kameralı sistemler sayesinde su kaçağı merkezde tespit edilmekte ve kolaylıkla tamir edilmektedir. Alanında uzman profesyonel ve belirli bir deneyime sahip olan ekip elemanları kısa sürede istenilen alana gelerek duruma müdahale edebilmektedir.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99