Çatı ve Terastan Su Sızıntısı Nasıl Önlenir?

0 3

Teras ve çatıdan su sızıntısını önlemek için öncelikle sızıntının kaynağının tespit edilmesi gerekir. Teras katların zemini genelde fayans ile kaplanmaktadır. Fakat yağmur sebebiyle fayansların arasında bulunan derz dolgular zamanla deforme olarak su sızdırmaya başlar. Ayrıca teras katta yer alan tesisat borularında su kaçağı meydana gelmektedir. Her iki durum için de acil müdahale gereklidir.

Terastan su sızıntısını önlemek için teras zemine yalıtım yapmaktır. Yalıtım yaptıktan sonra ise zemin kaplaması da yapılabilir. Fakat yalıtım yapılmadan zemin kaplaması yapmak sağlıklı sonuç vermeyecektir. Çünkü terasın zemini yağmur, buz ve kar gibi doğa olaylarından etkilenmektedir.

Teras katta yer alan tesisat borularında su kaçağı olduğunda ise Manisa su tesisatçısı ile iletişime geçebilirsiniz. Akustik dinleme cihazı, kameralı görüntüleme ve termal kamera cihazları ile yapılacak olan müdahale sonucunda kırma işlemi olmadan kaçağın nereden kaynaklandığını tespit etmek mümkün olacaktır.

Aynı şekilde çatıdan su sızıntısı da kaplamadan, yağmur oluğundan veya tesisat sisteminden kaynaklanabilir. Çatı kaplamasında tercih edilen kalitesiz olan malzemeler suyu geçirecektir ve bu durum ise genelde yağmurlu havalarda kendisini gösterir. Kaplama malzemesinin yanında çatı katının etrafında olan tesisat borularında meydana gelen tahribat yine profesyonel tesisatçı yardımı ile tespit edilerek onarılabilir. Bu sayede çok tehlikeli olabilecek tesisat sızıntısının da önüne geçebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99