Manisa Petek Temizliği

0 1

Manisa petek temizliği ile yüksek performansa sahip petekler elde edilmiş olmaktadır. Ev ve iş yerlerinin ısınmasında petekler oldukça büyük rol oynamaktadır. Kombi tarafından ısıtılan su peteklere gönderilir ve petekler aracılığı ile sudaki sıcaklık dışarıya doğru verilerek ortamların ısınması sağlanır.

Peteklerin istenilen performansı sunması ve yeterli ölçüde sıcaklığı dışarıya verebilmesi için bakılarının sürekli ve düzenli bir şekilde gerçekleştirilmesi lazımdır. Petekler ısıyı dışarıya verirken kombi tarafından ısıtılan suyun da sıcaklığının düşmesini en aza indirmektedir.

Manisa Petek Temizliği Yöntemleri

Petek içerisinde yer alan su sabit oranlıdır ve yıl içerisinde petek ve kombi arasında sürekli olarak devir halindedir. Bu süreç içerisinde su kirlenir ve kirlilik arttıkça petekler üzerindeki baskı artarak peteğin yeterli performans göstermesini engeller. Bu gibi durumlarda Manisa petek temizliği uygulanarak, petekler maksimum ısı seviyesini korur ve dışarı ısıyı çok daha fazla yansıtır.

Petekler sökülerek ya da makine yardımı ile temizlenmektedir.

Manisa Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Temizlik işlemi tazyikli su kullanılarak yapılacak ise peteklerin sökülmesi gerekmektedir. Bu şekilde yapılan temizleme işlemi oldukça zahmetlidir. Zahmetli olmasının yanı sıra istenilen sonucu da elde etmek son derece zordur. Manisa petek temizleme kullanmış olduğu en son teknolojik cihazlar ile çok daha pratik bir işlem yapmakta ve son derece başarılı sonuçlar elde etmektedir.

Cihaz ile petek temizleme işleminde banyoda buluna peteğin giriş ve çıkışı sökülür. Peteğin girişine cihazın çıkış hortumu monte edilir. Cihazın giriş hortumu ile bir musluğa bağlanır. Makinenin içerisinde ise çeşitli temizlik yapma özellikleri olan kimyasallar içermektedir. Musluktan cihaza gelen su burada kimyasallar ile karışarak petek sistemine gönderilir. İşlem yaklaşık 1 saat devam eder. Sonrasında tazyikli ve temiz su ile petek sistemine yarım saat su verilerek kimyasalların temizliği sağlanır ve bu şekilde petekler temizlenmiş olur.

Manisa Petek Temizleme İşlemi Faydaları

Manisa petek temizleme işleminin birçok faydası bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir.

  • Temizliği yapılmış olan su daha hızlı ısınacaktır ve sıcaklığı çok daha fazla iletecektir.
  • Petek temizleme işlemi yapıldıktan sonra kombi yakıt sarfiyatı azalma gösterecektir.
  • Petek temizleme işleminden sonra kombi performansı artacaktır.
  • Petek temizliğinin düzenli olarak yapılması, peteklerin uzun ömürlü olmasına neden olacaktır.

Manisa Petek Temizliği Hangi Sıklıkta Yapılmalıdır

Petek temizleme işlemi sürekli ve düzenli bir şekilde her yıl yapılmalıdır. Özellikle kış aylarına girmeden önce yapılması performansı artıracağından kışın çok daha rahat edilmesini sağlayacaktır. Böylece çok daha fazla ısıya daha ekonomik şartlarda ulaşılacaktır ve olası arızaların önüne geçilecektir.

Petek Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Petek temizliği esnasında dikkat edilmesi gereken işlemler şu şekildedir.

  • Manisa petek temizliği esnasında kombi giriş ve çıkışları kapatılmalıdır. Bunun nedeni ise petek temizliğinde kullanılan kimyasalların kombiye zarar verici etkilerinin olmasıdır.
  • Petek temizliği işlemi suyun tamamen temizlendiğinden emin olunana kadar devam etmelidir.
  • Petek temizliği işlemi tamamen bittikten ve bağlantıları yapıldıktan sonra petekler tekrardan su ile doldurulmalıdır.

Manisa petek temizliği peteklerin hava kontrolünü yaparak peteklerden çok daha fazla verim alınmasını sağlamaktadır.

Manisa Petek Temizliği Yapılmadığında Ne Olur?

Petek temizliği her yıl tekrarlanan bir süreklilikte olmalıdır. Petek temizliği yapılmayan sistemlerde ısınma problemleri başta olmak üzere birçok problem ile karşılaşılmaktadır. Bunlar; Petek temizliği yapılmadığı takdirde ortama kötü kokular yayılabilir. Petek temizliği yapılmadığı takdirde kombi sesli çalışır. Petek temizliği yapılmadığı takdirde düzensiz sıcak su basıncı oluşur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99