Duş Giderim Neden Kokuyor?

0 2

Duş giderleri birkaç yaygın nedenden dolayı kokmaya başlayabilir. Drenaj kapağınızın altında küf veya küf büyüyor olabilir. Gider arızalı olabilir ve lağım gazının borularınızdan yükselmesine neden olabilir. Veya duş tahliye süzgecinize saç veya kir sıkışmış olabilir.

Neyse ki, şu anda duş giderinizin çok kötü kokmasının sebeplerinin çoğunu düzeltmek oldukça kolaydır. Gideriniz ister küf ister kükürt gibi kokuyor olsun, kokuşma probleminizin en olası nedenlerini aşağıda listeledik. Bu ipuçlarını takip ederek, onu sorunsuz bir şekilde bulup kaldırabilmelisiniz.

Tıkalı Süzgeç veya Tıpa

Hemen hemen tüm duşlarda, giderlerinin üzerine veya içine yerleştirilmiş bir süzgeç veya tıpa bulunur. Bu armatürler, kanalizasyona akmadan önce saç, sabun köpüğü ve diğer kalıntıları yakalar. Zamanla, süzgeç veya tıpa yakaladığınız tüm pislikler ve pislikler birikmeye başlayabilir. En yaygın duş gideri kokusu, muhtemelen eski, birikmiş kalıntılardır ve süzgecinizden veya tıpanızdan gelen duş akışı, giderinize giderken engellenir.

Muhtemelen durdurucunuzu elle çıkarabilirsiniz. Süzgeçlerde, küçük bir tornavidayla çıkarmanız gereken tek bir vida bulunur. Süzgeci çıkardıktan hemen sonra saç, pislik ve yağın biriktiğini muhtemelen fark edeceksiniz. Eldiven giyin ve süzgeci temizlemek için sıcak, sabunlu su, sünger veya kıllı fırça veya eski diş fırçası kullanın. Süzgeci çıkardığınız tahliye borusunda kalan pislikleri de temizlemelisiniz.

Küf veya Küf Büyümesi

Küf, ıslak yerlerde büyümeyi sever. Duşunuzun herhangi bir yerinde büyüme şansı varsa kısa sürede yayılacaktır. Süzgecinizi/tapanızı çıkarırken doğru oturduğundan emin olun. Bu sırada, tahliye kapağının kendisinin de düzgün şekilde kapatıldığından emin olun. Drenaj kapağı ile kazan veya süzgeç ile kazan arasında boşluk varsa, boşluklar küf veya küf oluşumu için ideal bir yerdir.

Bu durumlarda duş giderinizin kokusunu engelleyemiyorsanız Manisa Tesisatçı ile iletişime geçerek hızlı şekilde çözüm sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99