Kombi Basıncı Neden Düşer?

0 8

Kombi basıncı kombi de bulunan parçaların düzenli olarak çalışması adına maksimum 1.5 civarında olması gereken bir yapıdır. Kombi sol tarafında genel olarak kombi basıncını takip edeceğiniz bir manometre bulunmaktadır. Manometre üzerinden takip yapmak daha kolaydır. Kombi basıncının düşme nedenleri birkaç kola ayrılmaktadır. Kombide yer alan parça olan genleşme tankın da hava bitmesi dolayısıyla basınç düşmektedir. Kombi den sürekli olarak su akması durumunda da basınç düşer. Kombi tesisatında oluşan ufak bir kaçak dahi basıncın düşmesinin nedenleri arasında bulunmaktadır. Kullanıcı ile olarak basınç düşmesinin kombi kaynaklı olup olmadığını öğrenmek adına kombi servisi aramalıdır . Kombi servisi kombi kaynaklı olmaması durumunda sorun için kullanıcıyı bilgilendirmektedir.

Kombi Basıncı Düşmemesi İçin Kullanım Sırasında Dikkat Edilecekler

Kombi basıncının düşmesi kombi kullanıcıları tarafından sıklıkla araştırılan konulardan biri olmaktadır. Kullanıcı tarafından akılda soru kalmaması adına basınç düşmeye başladığı andan itibaren düşme süresi takip edilmelidir. Ardından basıncın sürekli düşmeye başladığı anda kombi servisi ve tesisatçı aranması gerekmektedir. Kombi kontrolünün ardından servis tarafından cihaz kaynaklı sorum olup olmadığı hakkında da kullanıcı aydınlatılır.

Manisa su tesisatçısı kombi basıncının düşme sebebi tesisat kaynaklı ise soruna hızlıca müdahale etme konusunda başarı sağlayan bir isim olmaktadır. Tesisatta oluşan kaçak kontrolünün tamamlanması ve kaçak alanının tespit edilmesi için en iyi yöntemler ve cihazlar kullanılarak işlem tamamlanır. Manisa tesisatçısı ile hafta içi ve hafta sonu oluşacak olan tesisat sorunları için iletişime geçebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99