Bulaşık Makinenizin Tıkanmasını Nasıl Önlersiniz?

0 3

Düzgün çalışmayan bir bulaşık makinesi kadar tatsız çok az şey vardır. Tıkanmış bir bulaşık makinesi mutlu bir bulaşık makinesi değildir. Yiyecek, kağıt ve diğer artıklar biriktiğinde, tıkanıklıklara ve diğer tesisat sorunlarına neden olurlar. Bu sorunlar aynı zamanda bulaşık makinenizin doğru şekilde boşalmasını da engelleyecektir. Bununla birlikte gelen dağınıklığı, kokuyu ve rahatsızlığı kimse istemez.

Bulaşık makinelerinin neden tıkandığını anlamak, ilk etapta tıkanmalarını önlemenin ilk adımıdır. Bulaşık makinenizin tıkanmasının en yaygın nedenleri ve bunları nasıl önleyebileceğiniz veya düzeltebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Düzgün Durulanmayan Tabaklar

Bulaşık makinesindeki kirli tabaklar söz konusu olduğunda onları yıkamak size kolay gelebilir. Ancak atıklar ile tabaklar doğrudan makineye koyulduğunda ciddi tıkanıklık sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Tabaklarınızı bulaşık makinesine atmadan önce çöpe boşaltın. Bulaşık makineleri, yapışmış yiyecek parçalarını değil, mikropları ve yağı temizlemek içindir.

Kireç Oluşumu

Makinenizi korumak için gerekli kireç çözücü yardımcılar kullanmadığınızda suyun içinde bulunan mineraller zamanla kireç oluşumuna neden olur. Bu durum ise sadece makinenizin çalışmasını engellemekle kalmaz. Aynı zamanda suyun işlevsel şekilde kullanımının da önüne geçerek tesisat sorunlarına da yol açabilir.

Makinenizin tıkanma nedenleri arasında aşırı yükleme yapma ve bakımsız bırakmak da sayılabilir. Manisa Tesisatçı tarafından sunulan bulaşık makinesi çözümleri ile birlikte makinenizi koruma altına alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99