Tıkanan Logar Açma Yöntemleri

0 8

Logar tıkanıklığı özellikle apartmanlar için büyük sorun yaratır. Genel olarak ise bu tıkanıklık çoğu daire sakini tarafından bilinmez. Sitelere ait logarlar olduğu için bu logarlar ile belediye ilgilenmemektedir. Bu yüzden logarda sorun veya tıkanıklık meydana geldiğinde profesyonel destek alınmalıdır.

Logar kuyuları sağlık ve tesisat sisteminin düzgün çalışması için önemli yere sahiptir. Logar kuyuları belirli aralıklar ile açılır. Bunun amacı da mevcut logar boruları için kot farkının ayarlanmasıdır. Aynı zamanda logar kuyularında metan gazı da birikebilir. Metan gazının birikmesi patlama gibi durumlara yol açabilir. Bu durumun yaşanmaması adına logar kapakları delikli şekilde yapılmaktadır. logar kapağında yer alan delikler ile birlikte metan gazı dışarı çıkmaktadır.

Ancak bunun dışında logar tıkanması olarak bilinen durum çok sık yaşanmaktadır. Logar kapağının açılması için ilk olarak tıkanıklığın tespit edilmesi gerekir. Tıkanıklık lağım borularından veya logar kuyusundan kaynaklı sorunlardan ötürü olabilir.

Logar borusunda oluşan tıkanıklık genelde en alt katta yer alan daire veya bodrum katta yer alan daireyi etkilemektedir. Ancak ilerleyen durumda tüm site için büyük sorun oluşturur.

Kameralı özel cihazlar ile Manisa su tesisatçısı olarak sunulan logar tıkanıklığı tespit etme ve açma işlemlerinde sorunsuz şekilde işlem gerçekleştiriyoruz. Bu sayede tıkalı olan logar çok kolay şekilde açılırken herhangi bir kırma işlemi de yaşanmıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99