Kırmadan Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

0 11

Kaçak tespiti yapma işlemi sırasında ilk olarak basınçölçer ile su basıncının düşüp düşmediği test edilmektedir. Daha sonra akustik dinleme cihazı ile su kaçağının olup olmadığına bakılmaktadır. Böylece daha fazla zaman kaybetmeden su kaçağı tespit edilir.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan su kaçağı tespiti sırasında barometre yardımıyla ilk olarak basınç ölçülmelidir. Basınç ölçümü sırasında su kaçağının olduğu kesinleşirse akustik dinleme cihazı kullanılarak su kaçağının hangi bölgede olduğu tespit edilir. Akustik dinleme cihazı ile su kaçağının tam noktası belirlenir. Su kaçağı kesin olarak tespit edildikten sonra ile tekrar basınçölçer ile ölçüm yapılır. Böylece birden fazla bölgede su kaçağı varsa tespit edilir.

Eğer su kaçağı atık su tesisatındaysa kameralı bir görüntüleme cihazı kullanılır. Kameralı görüntüleme cihazı sayesinde atık suyun bulunduğu borunun içerisi tamamen incelenir. Eğer birkaç yerde su kaçağı varsa bu cihaz sayesinde tespit edilir. Kaloriferde görülen su kaçaklarında ekstra olarak kombi basıncına da bakılır. Evin her peteğine termal kamera ile bakılara kaçak tespiti yapılır.

Manisa su tesisatçısı sayesinde oluşan su kaçaklarının hepsi bir an önce tespit edilip kaçağın durumuna göre tadilat işlemlerine başlatılır. Bazı kaçaklar büyük işlemler gerektirirken bazı kaçaklar küçük işlemle hallolabilir. İki işlemde de kullanılan cihazların son teknoloji olması ve ekibin tecrübesi önemli olduğu için kaçaklar bir an önce tespit edilip tamire başlanır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99