Mutfak Lavabosunun Tıkanma Nedenleri

0 9

Mutfak lavabosunun tıkanma nedenleri birden fazla nedene bağlı olarabilir. Ev ve ofis gibi işyerlerinin önemli bir kısmı olan mutfaklar, lavabo tıkanıklığı meydana geldiğinde işlevsiz hale gelebilir. Öncelikle tıkanıklığa yol açan nedenlerin üzerinde durulması gerekir;

  • Mutfak lavabosuna atılan yemek atıkları ve yağlar,
  • Lavaboya dökülmüş çay atığı,
  • Çamurlu halde olan sebze, meyve gibi yiyeceklerin yıkanması,
  • Salatalık giderlerinin lavaboya gitmesi,
  • Mutfak giderinin eğimsiz olması temel tıkanıklık nedenir.

Özellikle bulaşık yıkarken yağların lavaboya doğrudan dökülmesi tıkanıklık için önemli etmendir. Çünkü yağlar lavaboya döküldüğünde görürde aksa bile esasında tamamen giderden gitmemektedir. Borunun dibinde birikerek zamanla sertleşme yaşarlar ve tıkanıklık oluştururlar.

Kullanım sırasında tıkanıklık oluşmaması sırasında belirli noktalara dikkat edilmesi gerekir. Mutfak lavabosuna büyük parçaların kaçmaması için ince delikli süzgeçlerin kullanılması önemlidir. Kullanım sırasında da küçük parçaların gidere kaçmasını da önlemek açısından süzgeç önemli yararlar sunacaktır.

Yine de lavaboda tıkanıklık oluştuğunda profesyonel destek almak gerekir. Geçici çözümler bir süre sonra tekrar lavabonun tıkanmasına yol açar. Bu yüzden Manisa su tesisatçısı yardımı ile tıkanmış olan mutfak lavabosunun tekrar akar hale gelmesi olanaklı hale gelecektir. Tıkanıklığın nedenlerinin kırmadan da anlaşılmasını sağlayan günümüz yöntemleri ile birlikte çok kısa sürelerde tıkanıklık ortadan kalkmakta ve lavabo tekrar kullanıma hazır hale gelmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99