Tesisatçıyı Beklerken Sızdıran Boruyu Nasıl Kapatmalısınız?

0 19

Tesisat boru sızıntısı meydana gelmişse ilk iş olarak tesisatçıyı çağırarak sızıntı için çözüm sağlanması gerekir. Ancak tesisatçıya haber verdikten sonra belirtilen adrese ulaşım sağlanıncaya kadar sızıntının etrafa zarar vermemesi için belirli yöntemler ile bu durumun önüne geçebilirsiniz.

Sızdıran Boruyu Geçici Olarak Engelleme

Su sızıntısını önlemek için ilk olarak yapmanız gereken vanayı kapatarak su akışını kesmektir. Su vanasını saat yönüne doğru çevirdiğinizde sızıntı duracaktır. Ancak sızıntı sadece tahliye borusundaysa bu durumda vanayı kapatmak tam bir çözüm sunmayacaktır.

Boruların içinde de su kalabileceği ve bu su sızıntı olarak dışarıya akabileceği için suyu boşaltmak için su sızdıran borunun bağlı olduğu muslukları da sonuna kadar açık. Açık hava hortumu borusu veya borunun ulaştığı en alçak musluğu açarak, vanayı kapattıktan sonra boruların içindeki suyun da musluktan tahliye olmasını sağlayabilirsiniz.

Suyun tamamı su borularından boşalması sonrasında sızıntının etrafını tamamen kurutmanız Manisa su tesisatçısı geldikten sonra işlemlerin çok daha hızlı ve kısa sürelerde yapılmasını sağlayacaktır. Bunun için özel bir temizlik bezi kullanabilirsiniz. Bu bakımdan sızıntı yaşanan borunun üzerinde çalışma tesisatçı için daha kolay olacaktır.

Bu durumun dışında bilinçsiz şekilde tesisattaki sızıntıyı gidermek için yapacağınız müdahaleler daha büyük sorunların yaşanmasına yol açabilir. Bu yüzden sızıntıyı gidermek için mutlaka tesisatçının gelmesini ve kendisinin işlem yapmasını beklemeniz yararlı olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99