Hasarlı Kanalizasyon Borusunun Belirtileri

0 0

Demir kanalizasyon borularının ömrü 25-35 yıl civarındadır. Dolayısıyla, bu kadar eski dökme demir hatlarınız varsa, bunların her an bozulabileceğinin farkında olun. Ayrıca, kanalizasyon hattınız tamamen arızalanmadan önce drenaj sisteminiz çatlaklar, ağaç köklerinin girmesi veya yetersiz hizalanmış bağlantılar nedeniyle zaten bozulmuş olabilir. Bu nedenle, tüm tesisatınızın bozulduğu noktaya gelmekten kaçınmak isteyebilirsiniz.

Hasarlı Bir Kanalizasyon Borusunun En Yaygın Belirtileri

Evinizin kanalizasyon boruları görünmese de, önemi ve yol açabilecekleri zararlar nedeniyle aklınızda bulundurmalısınız. Ne yazık ki, hasarın düzeltilmesi yüksek tutarlara mal olabilir. Bu nedenle her ev sahibinin bozuk bir kanalizasyon hattının belirtilerini bilmesi gerekir.

Bu işaretlerden bazılarını tespit ederseniz, kapsamlı bir kanalizasyon hattı incelemesi yapmak için derhal bir profesyonelle iletişime geçtiğinizden emin olun. Ayrıca, hasara bağlı olarak, güvenlik amacıyla bazı eşyalarınızı geçici olarak kaldırmanız gerekebilir.

Sürekli Tıkanan Borular

Kanalizasyon hatlarınızda bir sorun olabileceğine dair en yaygın işaretlerden biri, borularınızın tıkanıyormuş gibi görünmesidir. Ne yazık ki, el yordamıyla gider hattını temizlemeyi ve tıkanıklığı açmayı denemiş olsanız bile, bunlar yardımcı olmayacaktır.

Tıkanmalar hasarlı bir kanalizasyon borusunun en yaygın belirtilerinden bazılarıdır. Bu , sıhhi tesisat onarımlarınızı ertelemenin zamanı geldiği anlamına gelir . Bunun yerine, kanalizasyon hatlarınızı incelemesi ve en iyi yaklaşımı belirlemesi için bir profesyonel çağırmalısınız.

Küf Görüntüsü

Çökmüş bir kanalizasyon hattının veya kırık bir su borusunun diğer işaretleri, tavanlarınızda, duvarlarınızda veya zeminlerinizde ıslak noktalar olabilir. Kontrolsüz bırakırsanız, kanalizasyondan veya su hattından sızan su büyük olasılıkla küfün hızla yayılmasına neden olur. Bazı küf türleri büyümeye başlamak için sadece %55 neme ihtiyaç duyar. Bu mantarlardan kaynaklanan sporlar ciddi alerjik reaksiyonlara neden olabileceğinden kaçınmak istediğiniz bir senaryodur. Ek olarak, geliştikçe evinizin temeline, iç ve dış kısımlarına önemli zararlar verebilirler.

Tüm bunları önlemek ve ekonomik fiyatlar ile hizmet almak için Manisa Tesisatçı ile iletişime geçebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99