Her Ev Sahibinin Bilmesi Gereken Banyo Tesisat Bakımları

0 0

Evinizdeki boruların ve sıhhi tesisat armatürlerinin çoğunluğu banyoda bulunur ve bu da onu tesisat açısından evinizin en önemli odası haline getirir.

Sağlıklı boru ve armatürlerin bakımı, maliyetli onarımlardan ve beklenmeyen rahatsızlıklardan kaçınmak için ideal seçenektir. İster yeni bir ev sahibi olun, ister gelecekte ev onarımlarında zamandan ve paradan tasarruf etmek isteyen biri olun, bu tesisat bakım ipuçları, banyonuzu iyi çalışır durumda tutmanıza yardımcı olacaktır.

1. Onarımları Beklemeyin

Damlayan bir duş başlığı ya da lavaboda yavaş hareket eden bir gider olsun, onu ertelemek işe yaramaz. Sıhhi tesisat sorunları zamanla düzelmez; bunun yerine, daha da kötüye gitme eğilimindedirler.

Bu küçük sorunlar büyük bir sorun gibi görünmese de asıl sorun göremediğiniz şeylerde yatar. Küçük sızıntılar, çok geç olana kadar fark etmeyeceğiniz büyük su hasarı sorunlarına yol açabilir. Sıhhi tesisat sorunları söz konusu olduğunda asla riske değmez. Bir sorun tespit ettiğiniz anda onarımları gerçekleştirin.

2. Tahliye Kapaklarını Takın

Şaşırtıcı bir şekilde, çok küçük ve ucuz bir şey size önemli ölçüde zaman ve para kazandırabilir. Drenaj kapakları, saç gibi fark edilmeden borulara kaymaya meyilli tüm küçük şeyleri yakalar. Ayrıca diş macunu kapakları, küpeler ve küçük oyuncaklar gibi başka şeylerin de kazayla kanalizasyona kaybolmasını önlerler.

3. Yıkadığınız Şeylere Dikkat Edin

Tuvalete atmanız gereken tek şey atık ve tuvalet kağıdıdır. Daha fazlasının sonra büyük bir baş ağrısı yaratma potansiyeli vardır. Islak mendil gibi eriyebilir olduğunu iddia eden şeyler bile atılmamalıdır.

4. Giderlerinize Kimyasal Temizleyiciler Dökmeyin

Sıvı tahliye temizleyicileri, sinir bozucu tıkanıklıklarla baş etmenin hızlı ve kolay yolu olarak pazarlanmaktadır. Bazen çalışırlar, bazen çalışmazlar, ancak her zaman borularınıza ciddi şekilde zarar vermeye katkıda bulunurlar.

Tesisat sorunlarınızın çözümü ve bakımının hemen yapılması için Manisa Tesisatçı ile iletişime geçebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99