Sıcak Su Tesisatında Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

0 3

Sıcak su tesisatında kaçak tespiti sorunsuz şekilde sıcak su alabilmek için önemlidir. Öncelikle bu konuda bilinmesi gereken sıcak su ve normal su tesisatının aynı özelliklere sahip olduğudur. Bu kapsamda tesisata yapılacak olan müdahale de bu kapsamda gerçekleşir.

İlk olarak yapılması gereken kaçağın yerinin tespit edilmesidir. Bunun için de bulunulan binanın altında kalan tavanın kontrolü sağlanmalıdır. Herhangi bir noktada şayet su sızıntısı oluşuyorsa tavanda damlama oluşmuştur.

Tavandaki damlacıklar söz konusuysa bunları kontrol ediniz. Sonrasında ise kombinizin en sağdan ikinci olan vanasını kapatın. Vanayı kapatma sonrasında su damlacıkları yavaşlıyor veya duruyorsa su kaçağı sıcak su tesisatından kaynaklıdır.

Bir diğer yöntem ise konutun tüm su kullanmakta olan beyaz eşyalarını kapalı konuma getirmektir. Tüm musluklarının da kapalı olduğundan emin olmalısınız. Eviniz ya da dükkanınızın su sayacını da kontrol ediniz. Eğer tüm eşyalar kapalı olduğu halde sayaç hala çalışmaya devam ediyorsa bu durumda sıcak su vanasını kapatın. Vanayı kapattıktan sonra sayaç çalışmayı durdurduysa bu durumda sıcak su tesisatında kaçak bulunmaktadır.

Sıcak su tesisatındaki kaçağı bulmak ve sonrasında kaçağı ortadan kaldırmak için Manisa tesisatçı desteği alabilirsiniz. Bu sayede kaçak yerinde tespit edilerek çok kısa süreler içerisinde gerekli olan işlemler sağlanacaktır. Bunun yanında sıcak suya bağlı olan kombi veya musluk gibi araçları da kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99