Drenaj Nasıl Açılır?

0 6

Drenaj nasıl açılır sorusu acil müdahale gerektiren tesisat sorunlarında önemli oluyor. Özellikle acele müdahale edilmesi gereken sorunların başında tıkanmış gider gelmektedir. Herkes bu durumda yaşanan tedirginliği bilir. Buna rağmen düzeltici önlemler alınmadan tahliyenin tamamen gerçekleşmesi beklenir. Ancak bazı durumlarda basit yöntemler ile drenaj açma işlemi yapabilirsiniz.

Az seviyede tıkanmış olan bir gider söz konusuysa hemen yapılabilecek bir formül giderin açılmasında yardımcı olabilir. Bunun için gidere yarım fincan kabartma tozu ve ardından da yarım fincan sirke dökün. Sirkenin türü önemli değildir. Ancak bunu yaparken çok dikkatli olmanız gerekir çünkü kabartma tozu ile sirke etkileşime girdiğinde köpük ve buhar çıkaracaktır. Bu yüzden çok yakın işlem yapmamaya dikkat edin. Oluşan formülü ortalama 2 saat boyunca gider ağzında bekletin.

Eğer tıkanıklık gidere dökülen yağdan kaynaklıysa bu durumda deneyeceğiniz şu formül sonuç verebilir; yarım fincan tuz ve yarım fincan kabartma tozunu gidere dökün. Ardından ise bir çaydanlık kaynamış suyu boşaltın. Bu formülün de bir gece boyunca giderde akmasını bekleyin.

Bu yöntemleri denerken drenaj açma işlemi için kısa süreli çözümler sağlayacağını göz önünde tutun. Yapacağınız karışımlar her durumda istediğiniz sonucu vermeyebilir. Orta ve yüksek dereceli tıkanıklıklar için profesyonel destek almanız gerekir. Bu türden sorunları ise Manisa su tesisatçısı ile iletişime geçerek ortadan kaldırabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99