Kalorifer Peteği Isınmama Sorunu Nedir?

0 1

Musluk değişimi yapılmadığı zaman kalorifer peteklerinde sorunlar oluşabilmektedir. Kalorifer peteklerinin ısınmamasının en büyük sorunlarından biri kombi pompasının yetersiz gelmesi ve peteği ısıtabilecek düzeyde ısı gönderememesidir. Aynı zamanda tesisat borularının ters bağlanması, peteklerde tıkanıklık görülmesi, peteklerin içerisinde yeterli hava bulunmaması ya da tesisat borularında oluşan herhangi bir tıkanıklık sonucunda petekler ısınmayabilir.

Kalorifer Peteğinde Musluk Değişimi

Kaloriler pompalarının yetersiz olması peteğin ısınmamasının en büyük nedenlerinden biri olduğu için bir an önce bozulan ya da arızalanan musluğun değişimi yapılmalıdır. Bozulan musluk değişimi için profesyonel bir ekipten yardım almak gerekir. Petek sayısına göre ve tesisatın büyüklüğüne göre yeterli gelebilecek bir pompa ile değiştirilmelidir. Sadece pompada da değil, pompa sonucunda kaloriferde farklı arızalanmalar görülebilir. Bu gibi arızalanmaların tespitinin yapılabilmesi için deneyimli bir tesisatçı ekibinden destek almak gerekir. Tesisata en uygun olacak pompa ekip tarafından belirlenir. Daha sonra eski pompa yerinden çıkarılır ve peteklere gereken ısıyı sağlayabilecek yeni pompa yerleştirilir. Eğer pompa yeterliyse ve sadece arızalandıysa sorunu tespit edilerek onarımı gerçekleştirilir.

Manisa tesisatçı tarafından değiştirilen musluğun kalitesi sayesinde her peteğe yeterli miktarda su gönderilir ve evler eskisi gibi ısınmaya devam eder. Pompanın kombide oluşturduğu diğer arızalar da değişim esnasında tespit edilir. Olası herhangi bir sorun varsa onarılır. Bu şekilde uzunca bir süre kombide yeni arıza oluşmadan kullanmak mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99