Ev Tesisatıyla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

0 2

Bir evin sıhhi tesisat sistemi çok kolay bir şekilde ön görülebilir. Yani, lavabolar ve tuvaletler sorunsuz çalıştığı ve kombiniz o garip gümbürtü, patlama ve çarpma sesleri çıkarmadığı sürece, değil mi? Ancak bazı durumlarda sorunları çok önemseyebilirsiniz. Tesisat efsanesi ile gerçekler arasındaki farkı bilmek hayatınızı kolaylaştırabilir ve paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir.

1. Hijyen Tabletleri Tuvalet İçin Güvenlidir

Bu efsanenin cevabı kocaman bir hayır. Temizlemek için lavabonun içine çamaşır suyu dökebilirken, klozet tankının içinde çamaşır suyu içeren tabletler kullanmayın. Çamaşır suyu sonunda tuvaletin çalışan bileşenlerini bozar.

2. Islak Mendiller Tuvalet İçin Gerçekten Güvenlidir

Islak mendilleri tuvalete atmak suda çözünme sağlamadıkları son derece risklidir. Özellikle tuvalet tıkanıklığının temel nedenleri arasında ıslak mendillerin klozete atılması gerekir. Bu mendiller çözünme sağlamadığı için büyük tesisat sorunlarına yol açar.

3 . Sızdıran Musluk Önemli Değildir

Sızdıran bir musluğun önemli olmadığı veya endişe kaynağı olmadığı fikri yaygın bir efsanedir. Her saniye damlayan bir musluk, yılda litrelerce temiz su israfına neden olur. Sızdıran musluk aynı zamanda ses sorunu da yaratır ve bu da rahatsız olmasına yol açar. Ayrıca ileride daha büyük sorunlara yol açabilir. Manisa tesisatçı sayesinde tüm ev tesisatı sorunlarınıza çözüm bulabilir ve hızlı çözümler ile bu sorunlardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99