Evdeki Su Kötü Koktuğunda Ne Yapacağınızı Biliyor musunuz?

0 3

Birçok ev sahibinin uğraşmaktan şaşırdığı yaygın bir sorun, musluklarından kötü kokulu su gelmesidir. Bu, acil durum yaratır ve genellikle tesisatçıların aranmasına neden olur.

Ancak tesisatçı çağırmadan önce, uygulanması gereken bazı önemli ipuçları var, kötü kokulu su yaygın bir ev sorunudur ve genellikle biraz teknik bilgi uygulanarak kontrol edilebilir.

Sert su, çoğu kokulu su durumunda bir numaralı suçludur. Sert su, mineral içeriği çok yüksek olan sudur. Zamanla bu mineraller borular, musluklar ve lavabolar üzerinde bir tabaka oluşturur.

Yalnız bırakılırsa ve temizlenmezse, mineraller aslında suyunuza süzülen hoş olmayan bir koku oluşturmaya başlayabilir. Bunu aşmanın bir yolu, bir su yumuşatıcı kurmaktır.

Su yumuşatıcılar, sert suyu “sert” hale getiren mineral özelliklerinden arındıran cihazlardır. Kokuya neden olan mineraller uzaklaştırıldığında, koku tamamen durmalıdır ve tadı hoş olan berrak, temiz suyunuz olduğunu göreceksiniz.

Lavabonuzu Haftada Bir Temizleyin

Kokmuş suyun bir diğer yaygın nedeni, beklemeyeceğiniz bir kaynaktan gelir; lavabonuz. Mutfak lavaboları, yiyecekleri sıyırmak için kullanıldıklarından bu soruna özellikle yatkındır ve atıklar sorunu daha da kötüleştirebilir. Yiyecekleri çöp kutusuna attığınızda, yiyecekleri yıkadığınızda, bulaşıkları yıkadığınızda veya lavabonuzu başka herhangi bir yiyecek hazırlamak için kullandığınızda, yiyeceklerdeki kalıntılar lavaboyu kaplayabilir. Lavabo temizliği yapmak da kötü kokuları engellemek için yararlı olacaktır.

Manisa Tesisatçı sayesinde geçmeyen kötü kokulara çok kolay ve hızlı şekilde çözümler bulabilirsiniz. Bu sayede kötü kokuların nedenini öğrenebilir ve ortadan kaldırabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99