Gider Tıkanıklığına Doğal Çözümler Neler?

0 5

Mutfak gider tıkanıklığı veya banyo giderinin tıkanması günlük yaşamda sıklıkla gelebilecek durumlardır. Bu türden sorunlar yüzünden gider tıkanıklığını kısa sürede ortadan kaldırmak için çeşitli araştırmalar yapılır. Basit nedenlerden ötürü meydana gelecek gider tıkanıklığı için farklı açma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Ancak zorlu ve açılması olanaklı olmayan lavabo tıkanıklığı gibi durumlar için ise Manisa su tesisatçısı desteği alabilirsiniz.

Basit tıkanıklığı gidermek için öncelikle açma teli kullanabilirsiniz. Evinizde tel yoksa nalbur veya yapı marketlerden bunu alabilirsiniz. Telin uç kısmı sivri şekilde olmamalıdır. Aksi halde gider borusunun delinmesine yol açabilir. Tıkanıklığı açma teli lavabo gider borusunun iç kısmına doğru yavaşça itilmelidir. Tel hafif şekilde çevrilir ve tıkanıklık olan birikintiye temas sağladığında ileri geri doğru hareket ettirilir. Tel yardımıyla beraber birikinti parçalanıp gidecek ve borudan aşağıya dökülecektir.

Şayet tıkanıklık yapan birikinti organik değilse bu durumda tel yardımı ile geri çekilme yapılmalıdır. Banyo lavabolarında saç teli gibi parçalar için bu yöntem yararlı olacaktır. Tel ile tıkanıklığı gidermek için tel en uygun yöntemdir.

Bunun yanında pompa kullanımıyla da basit tıkanıklık giderilebilir. Pompa, tıkalı halde olan lavabo giderinin süzgeç etrafından hava almayacak şekilde yerleştirilmelidir. Pompalama işlemi de 10 – 15 kez yapılır ve giderden birikintinin akması sağlanır.

Bu yöntemler istenen sonuçları vermiyorsa Manisa tesisatçı ile iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99