Evdeki Gizli Su Sızıntılarını Bulma Yöntemleri

0 3

Evinizdeki gizli su sızıntıları siz farkına varmadan farklı bölgelere zarar verebilir. Aynı şekilde su faturanızın da yüksek olmasına yol açacaktır. Gizli su sızıntısını tespit etmek için öncelikle faturanızı göz önünde tutabilirsiniz. Eğer faturanız her zamankinden daha yüksek geliyorsa bu durumda görünmeyen bir su kaçağından söz etmek mümkündür.

Bunun dışında su sayacınızı da kontrol etmeniz yararlı olacaktır. Su sayacını kontrol etmek için öncelikle evinizdeki tüm suyu kapatın. Tüm muslukların kapalı olduğundan ve bulaşık ya da çamaşır makinesinin de suyu kullanmadığından öncelikle emin olun. Tüm su şebekesi kapalı olduğu halde vana işlemeye devam ediyorsa bu durum tesisatta kaçak olduğunu gösterir.

Su kaçağını tespit etmek için tuvaleti de kullanabilirsiniz. Ortalama olarak tuvaletler toplam su tüketiminin yüzde 30’unu oluşturmaktadır. Klozetin su haznesine bir parça gıda boyası ekleyin. Eğer bir süre sonra klozetin içinde gıda boyasını görürseniz bu durumda klozet haznesinin su kaçırdığını anlayabilirsiniz.

Tüm su kaçağı ve tespit işlemleri için Manisa tesisatı tercih edebilirsiniz. Profesyonel ve uygun fiyatlı çözümler ile birlikte sorunlarınıza dönük olarak doğru çözümleri bulmanız mümkündür. Özel cihazlar ile kırmadan yapılacak su kaçağı tespiti işlemleri ile kaçağınız hemen bulunarak gerekli müdahaleler yapılarak sorun ortadan kaldırılmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99