Çamaşır Makinesi Neden Su Sızdırır?

0 4

Çamaşır makinesi her evin olmazsa olmazı haline gelmiştir. Çamaşır makinesinde her türlü kumaş parçası yıkanabilir. Fakat bazı sebeplerden dolayı makineden su sızması gibi arızalanmalar görülebilir. Su kaçırma problemi uzun süre tamir edilmez ise daha büyük sorunlarla karışılabilmektedir. Çamaşır makinesinin su akıtması daha çok alttan görülür. Makine içerisinde yer alan bazı arızalanmalar, bireysel hatalar ya da parça sorunları akıtmanın sebepleri olabilir. Aynı zamanda alt kısımdan suyun akması ise makinenin diğer parçalarına zamanla zarar verir.

Çamaşır Makinesinin Su Sızdırması

Çamaşır makinesi sızıntı olmasının sebepleri genelde şu şekilde görülebilir;

  • Çamaşır makinesinin su giriş hortumunun parçalanması sonucunda su sızdırması,
  • Kirli suyu boşaltan hortumda oluşan çatlaklar nedeniyse su sızdırma,
  • Deterjanın çok fazla kullanılması,
  • Toka, düğme ya da bozuk gibi yabancı maddelerin filtre kapağına kaçması sonucunda çamaşır makinesinde su sızıntıları görülebilmektedir.

Çamaşır makinesinde görülen su sızdırma sorunu daha çok alt kısımdan çıkar. Su akıntısını önlemek için neden su sızdırdığı tespit edilmeli ve buna yönelik onarım işlemlerine başlatılmalıdır. Özellikle kirli suyun boşaltıldığı hortumla su giriş hortumunun su akıtması konusunda deneyimli bir teknik servisle iletişime geçilmelidir. Manisa tesisat firması çamaşır makinelerin oluşabilecek su sızdırma konularına oldukça hakimdir. Makinenin içerisi detaylı bir şekilde incelendikten sonra sızıntının nereden geldiği tespit edilir. Daha sonra daha fazla su kaybına yol açmamak için kısa bir süre içerisinde onarıl işlemlerine başlatılır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99