Kombi Tesisatı Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

0 9

Kombi tesisatı ile birlikte bir evin ya da iş merkezinin farklı odalarında yer alan kalorifer peteklerine sıcak su dağılımı gerçekleştirilmekte ve bu şekilde sıcaklık yayılımı sağlanmaktadır. Doğal gaz yerden çıkarılan doğal hidrokarbonların sıvılaştırılması ile birlikte ısıtma sistemlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Havalar soğuduğunda ısınma problemlerini çözebilmek için üretilmektedirler. Doğal gaz ısıtma sistemleri kişilere oldukça kolay ve aynı zamanda doğa dostu bir şekilde çözümler sunmaktadır.

Banyolarda yer alan şofbenlerden sıcak su ihtiyacına olduğu gibi pek çok kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik olarak çözümler sunulmaktadır. Doğal gaz bu şekilde hayatı kolaylaştırmaktadır. Geçmişten günümüze kadar kullanılmış olan kömür ve odun sobalarının yerini doğal gaz almıştır.

Sızdırmazlık

Kombi tesisatı yapmak için dikkat edilmesi gerekli olan noktalardan biri sızdırmazlıktır. Boru bağlantıları yapılırken kullanılmakta olan malzemelerin sızdırmaz malzemelerden olması gerekmektedir. İşlemler bittiğinde de borularda sızdırmazlık ile ilgili tüm kontrollerin iyi bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Kısa ve Az Dönüşlü Borular

Kombi tesisatı döşenmesi yapılırken boruların gidiş yönleri son derece önem taşımaktadır. Aynı zamanda en az dirsek kullanımı da önemli bir noktadır. Bu sayede sıcaklık kayıpları önlenmiş olmaktadır. Kısa ve az dönüşlü olan borular kullanıldığında tasarruf edilmiş olmaktadır.

Manisa tesisatçı ile birlikte mühendislik hizmetleri yardımı ile gerekli olan hizmetler elde edilebilmektedir. En uygun tesisat hizmetleri elde edebilmektedir.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99