Sifon Tamiri ve Değişimi Nasıl Yapılır?

0 10

Sifonların sorun çıkmaları ile birlikte sifon tamir ve değişimi gerekli olabilmektedir. Hemen hemen her evde yer alan sifonlar uzun süreli kullanım sonrasında sorun çıkarabilmektedir. Sifonların sorun çıkarmalarının pek çok nedeni olabilmektedir. Sifon içerisinde yer alan malzemeler su içinde durmaları nedeni ile zaman içerisinde zarar görebilmektedirler. Kalitesiz malzeme olması nedeni ile bu gibi durumlar meydana gelebilmektedir.

Sifon tamiri gerçekleştirilmeden önce sifonun çalışma mantığını bilmek gerekmektedir. Sifonlar çok çeşitli olabilmektedir. Ancak sifon çeşitlerinde sifon iç takımı, doldurma grubu ve boşaltma grubu bulunmaktadır. Bu bölümlerde meydana gelebilecek problemler sifon tamirine ihtiyaç doğurabilmektedir. Sifon tamiri gerçekleştirmeden önce sifon iç takımı değerlendirilmeli ve sorunları tespit edilmelidir.

Sifon Tamiri

Sifon tamiri öncesinde problemlerin tespit edilmesi gerekmektedir. Problemler tespit edildikten sonra tamir gerçekleştirilebilecektir. İlk olarak rezervuar iç takımına ulaşabilmek için sifonun kapağının açılması gerekmektedir. Sonrasında doldurma grubunda yer alan klozet şamandırasının patlamış olup olmadığına bakmak gerekmektedir. Patlama varsa bu durumda yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir.

Conta yırtılmış ve çürümüş olabilmektedir. Bu durumda da conta sökülmeli ve yenisi ile değiştirilmelidir. Doldurma grubunda var olabilecek problemlerde ekipler bu araçları değiştirmekte ve problemleri çözmektedirler.

Sifon tamiri yapılırken içerisinde yer alan su iyi bir şekilde boşaltılmalıdır. Aynı şekilde sifon tamiri gerçekleştirilirken rezervuar içerisinde yer alan parçalar da iyi bir şekilde kontrol edilmelidir.

Manisa tesisatçısı uzman ekipler ile birlikte su tesisatında var olabilecek problemleri gidermekte ve sağlıklı çözümler üretebilmektedir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99