Klozet Neden Su Kaçırır?

0 16

Klozetin su kaçırması nedenleri çok çeşitlidir. Banyo ortamı içerisinde en sık kullanılan ürünlerden biri olan klozetlerde çok fazla yaşanan sorunlardan biri de su kaçırma ve sızıntı durumlarıdır. İlk olarak klozetin nereden su kaçırdığının bilinmesi gerekir. Birçok farklı nokta üzerinden su sızıntısı olabilmektedir. İyi bir tesisatçıdan yardım alınarak sorun düzeltilebilir. Kişilerin su kaçaklarını bazı durumlarda önlemesi mümkün olmamaktadır. Bu tür durumlar oluştuğu sırada bir tesisatçı çağırılmalıdır.

Klozetin Su Kaçırma Nedenleri

Klozet su kaçırma günümüzde yaygın olarak görülen sorunların başında gelmektedir. Farklı noktalardan su sızıntıları ve kaçışları olmaktadır. Su kaçırma nedenleri şunlardır:

  • Klozet montajı sırasında oluşan hatalar ve klozetin oturması gereken yere doğru bir şekilde oturtulmaması
  • Su borularında meydana gelen çatlaklar ve yırtılmalar
  • Klozet taşında yer alan montaj vidalarının sıkılmaması da su kaçaklarına neden olmaktadır.
  • Klozet içerisine yabancı cisim kaçarak klozetin tıkanma sorunun oluşması
  • Taharet musluğu adı verilen alandan su sızıntılarının olması musluğun eskimiş olduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini göstermektedir.
  • Klozette bulunan takım contaları üzerinden su gelme sorunun oluşması da su kaçaklara neden olmaktadır.

Su kaçaklarının engellenmesi için bir tesisatçı çağırılmalıdır. Bazı durumlarda sorunun kaynağı daha farklı alanlarda olabilmektedir. Manisa su tesisatçısı işini bilen ustalar tarafından su tesisatı alanında hizmet vermektedir. Güvenli bir hizmet almak isteyen kişilerin tercihi olabilir. Her türlü su kaçakları, montaj ve diğer alanlar içerisinde de hizmet vermektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99