Kırmadan Kaçak Tespiti Yapmak

0 2

Kırmadan kaçak tespiti son zamanlarda gelişen teknoloji sayesinde pek çok kişinin tercihleri arasına girmiştir. Önceden tesisatta herhangi bir kaçak olduğu zaman duvarlar ve zeminler baştan sona kırılırdır. Kaçağın hangi bölgede olduğu bilinemediği için kırma durumu hasar görmemiş borulara da zarar verebilirdi. Fakat son dönemlerde çıkan teknolojiler sayesinde kırmadan ve hiçbir şekilde binaya zarar vermeden kaçak tespiti yapılabilmektedir. Bu yöntem sayesinde kaçağın olduğu boruya da yine kırmadan ve zarar vermeden onarım yapılabilmektedir.

Görüntüleme Cihazıyla Kaçak Tespiti

Duvardan kaçak tespiti yapmak için kameralı bir görüntüleme cihazından yararlanılmaktadır. Bu cihaz ses dalgaları kullanılarak duvar dışından, duvar içerisindeki boruda oluşan kaçağı tespit eder. Kaçak bölgesindeki ses sayesinde hiçbir şekilde kırılma olmadan tespit yapılır. Bu cihaz sayesinde kaçak olan bölge tespit edilirken kaçağın boyutu da tespit edilmektedir. Onarım yapacak olan ekip ise kaçağın boyutuna göre bir onarım yöntemi belirler.

Manisa su tesisatçısı da görüntüleme cihazını kullanarak duvarın ya da borunun içerisinde yer alan boruda oluşan kaçağın tespitini yapmaktadır. Bu cihaz ile daha kolay onarım yapmak için de ekip eğitimini tamamlamıştır. Bu sayede kaçağın olduğu bölgeye hiçbir şekilde zarar verilmez. Onarım işlemleri de son teknoloji ile kullanılan alet ve ekipmanlarla yapılmaktadır. Bu sayede kaçağın oluştuğu bölgede yeniden bir kaçak oluşmayacaktır. Boru da en baştan kontrol edilir ve kaçağın oluşabileceği bölge var mı diye bakılır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99