Doğalgaz Sızıntısı Tehlikeli mi?

0 4

Doğalgaz sızıntısı/önlemi alınmaz ise büyük tehlikelerin oluşmasına neden olmaktadır. Patlama ve yanma durumlarının oluşmaması için hemen doğalgaz Sızıntısı sırasında teknik yardım alınmalı ve doğalgaz vanası hem daire hem de dışarıdan kapatılmalıdır. Doğalgaz yanıcı bir gaz çeşididir. Bu yüzden tehlikenin ortadan kalkması için anında müdahale edilmesi hayati önem taşımaktadır.

Doğalgaz Sızıntısında Ne Yapılmalı?

Doğalgaz kaçağı koku ile belli olmaktadır. Evlerde aniden oluşan gaz kokusu mutlaka yetkili kişilere bildirilmelidir. Gaz yanıcı ve uçucu olması nedeniyle patlama özelliği gösterebilmektedir. Bu nedenle yetkili kişilerden yardım alınması önemlidir. Gaz kaçakları sırasında evler iyice havalandırılmalı ve içerideki gaz kokusunun kişiyi zehirlememesi için oksijen gitmesi sağlanmalıdır. Zaman kaybı yaşamadan gaz kaçağı giderilmelidir. Kokusuz olan doğalgaz kimi zaman sızıntı ve kaçak olduğu zaman kişiler yarasından fark edilmeyebilir. Dikkatsiz hareket edilmesi ile kişi yaşamını büyük oranda etkilemektedir. Gaz vanalarını kapatarak yetkili kişi beklenilmeli ve yakıcı madde ile bina çevresine yaklaşılmamalıdır.

Manisa tesisatçı kaçak olması durumunda başvurulacak kişiler arasında yer almaktadır. Bölge içinde tesisat kaynaklı oluşan hatalar sonucunda doğalgaz şebekesinin zarar görmesi sonunda hizmet verebilmektedir. Doğalgaz insanı zehirleyerek yaşamına son vermesine neden olabilecek bir gaz türüdür. Gaz kokusu aşan bir kişinin zaman kaybetmeden ilgili kurumlar ile iletişime geçmesi ve yardım istemesi gerekmektedir. Yetkili kişi dışında kimse doğalgaz sistemine müdahale etmemelidir. Patlama ve yanma riski bilinçsiz müdahale oluşacak hasarlardan birkaçıdır

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99