Ocak Fırın Tesisatı Kurulumu Nasıl Yapılır?

0 3

Ocak fırın tesisatı ev ve işyerlerinde uygun bir noktaya kurulumu sağlanır. Tesisat yapılırken özellikle oluşabilecek doğal gaz kaçaklarının önüne geçilmeye dikkat edilmektedir. Günümüzde daha çok ankastre fırın ve ocak sistemleri kullanıldığı göz önünde bulundurularak uygulanacak müdahalede belirli bir profesyonellik gerektirir. Ankastre ocak montajları geleneksel ocak ve fırın montajlarında daha komplikedir. Montajlama sırasında aspiratörün ocakla mesafesi ve konumu açı olarak dikkatli bir gözlem ve profesyonel bir süreç ile yönetilmelidir.

Ocak Fırın Tesisatı Kurulum Aşamaları

Yaşam alanlarında tercih edilen ankastre ocak tesisatı montajlama yapılacak olan bölgenin tespiti ile başlatılır. Konumlandırma yapılırken ocak üzerine konumlandırılacak davlumbaz veya aspiratör bulunuyorsa uygun mesafe ayarlanmalıdır. Burada önemli olan yanabilecek herhangi bir cihaza yakın bir konumda bulundurmaması ve rahatlıkla hava çıkışının yapılabileceği bir bölgede bulunması gerekir. Ocağın kurulumunun gerçekleşeceği tezgah alanına su sızmasını engelleyebilmek için yapışkanlı sızdırmaz bant ocağın alt kısmına yerleştirilir. Ocak istenen alana getirilir. Ocağın sabitlenme aşamasında Braket adı verilen yan gereçler kullanılır. Bölgeye sağlam bir şekilde sabitlemenin gerçekleşmesi için uygun vidalar ile müdahale edilir. Son aşamada ocağın gaz bağlantısı yapılır. Bunun için kullanılacak ocak tipi ve gaz malzemesi farklılık gösterecektir. Gerekli bağlantı ustalar tarafından sağlandıktan sonra çalıştırılabilir.

Kaliteli ve uygun fiyatlı fırın tesisatı bölgesel olarak oluşabilecek doğal gaz kaçakları için önem sağlar. Ocak ve fırın tesisatının kurulması aşamasında belirli bir ustalık gerekmektedir. Gerekli görüldüğü noktalarda montaj ve tamiri yapılırken oluşabilecek gaz kaçaklarına karşı önlem alınır. Ocak tesisatında ocağın farklı bir yakıt tipine dönüştürülmesi tesisat ustası tarafından kolaylıkla sağlanmaktadır. Doğalgaz girişinde kullanılan hortumun montajlanması, eskimiş ve yıpranmış tesisatın yeniden yenilenebilmesi için de uzman bir müdahale gereklidir.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99